Zámek Klášterec nad Ohří

   

Předvánoční setkání na zámku

21.12.2008 12:21 | autor rony

Hodit na chvilku předvánoční stres a nákupní horečku za hlavu a prožít si ten pravý předvánoční čas, provoněný svařeným vínem a domácím vaječným koňakem, takovou atmosféru měl sobotní podvečer (20.12) na kláštereckém zámku, kde se v renesančním sále konal již tradiční koncert ženského pěveckého souboru Fantasie.

Hodinový pořad, ve kterém zazněly skladby od různých skladatelů od 17. století až po současnost měl převážně jediné téma - Vánoce. Vrcholem koncertu potom byla závěrečná skladba od Elvise Presleyho Can't Help Falling in Love v soĺovém partu Dagmary Longauerové Suché.

Koncertem pěveckého souboru Fantasie ale program sobotního podvečera nekončil. Pořadatelé připravili pro návštěvníky zámku ještě jednu lahůdku - divadelní představení „Betlém". Tuto malou vánoční hru o šesti obrazech na motivy Evangelia Sv. Lukáše a Sv. Matouše měli herci Divadelní společnosti Klas, Navenek a dramatického kroužku Základní školy, Školní "Malí herci" původně odehrát na „přírodní scéně" před sala terrenou. Bohužel absolutně nepříznivé počasí jim nedovolilo tento záměr uskutečnit. Přesto se herci společně s ředitelem zámku Petrem Hybnerem shodli na tom, že by byla velká škoda toto představení zrušit a jako „improvizovaný azyl" jim opět posloužily prostory renesančního sálu. A k tomu ještě museli přidat jednu nepříjemnou perličku. Protože se nedostavil představitel role Josefa, musel na poslední chvíli za něj zaskočit „rejža" Honza Milota, kterému nezbylo nic jiného, než číst text „z papíru" a ještě k tomu s brýlemi, které mu laskavě zapůjčila jedna z divaček. Přes tuto počáteční úsměvnou historku herci odehráli divadelní představení Betlém v improvizovaném prostředí velmi profesionálně a sklidili od publika uznalé ovace.

 

 

Zobrazeno 1532x