Zámek Klášterec nad Ohří

   

POZVÁNKA: Jeden Jágr za dva Kaše

14.9.2016 8:51

Jste fanoušky sportu a zvláště pak ledního hokeje? Máte rádi kuriozity? Pak si určitě nenechte ujít jedinečnou výstavu hokejových sběratelských kartiček.

K vidění budou kousky běžné, ale i skutečně vzácné, vystaveno bude na dva a půl tisíce hokejových tváří z celého světa. Výstava potrvá na kláštereckém zámku od 1.10. do 16. 11. 2016.


„Mr. Hockey" za cenu malého auta

Hokejová kartička. Kartonek o velikosti 9 x 6,3 centimetrů (zpravidla), na přední straně zobrazující hráče a tým, na zadní pak stručné informace o kariéře. Mezi sběrateli všeho možného se schraňování karet s motivy hokejistů řadí co do popularity na přední místa. Kartičky se dají pořídit od pár korun až po skutečnou investici. Jedna z nejvzácnějších a také nejdražších je například speciální karta kanadského pravého křídla, hráče s přezdívkou Mr. Hockey, Gordieho Howea. Její cena se na trhu může pohybovat kolem deseti tisíc dolarů.

2 500 vystavovaných kusů

Gordieho Howea za 240 tisíc korun v Klášterci sice neuvidíte, ošizeni o nevšední zážitek ale určitě nebudete. Na osmnácti výstavních panelech bude k dispozici zhruba 2 500 kartiček nejrůznějších druhů. Návštěvníci se kromě prohlídky samotné dozvědí také mnoho dalších zajímavostí. Kdy to začalo, co se vlastně sbírá, jaké druhy karet jsou, jak se oceňují a tak dále. Rozhodně se přijďte podívat

Víte, že...

* první hokejové kartičky spatřily světlo světa v balíčcích s cigaretami v letech 1910 – 1913
* první karty české extraligy byly vydány v letech 1994/1995

* v letech 1999/2000 (pouze jednu sezonu) u nás vycházela zajímavá série s hráči 2. nejvyšší tuzemské soutěže (tehdy ještě 1. DZ liga).

Zobrazeno 624x