Zámek Klášterec nad Ohří

   

„ Můj domov, můj zámek“

13.6.2013 12:35

Zámek Klášterec nad Ohří ve spolupráci s uměleckou agenturou PHB-ART Agency uspořádal druhý ze čtyř tématických večerů pod názvem „Můj domov, můj zámek“.

V pořadí již druhý díl nového večerního pořadu ze zámku se ve velkém renesančním sále uskutečnil ve středu 12. června 2013 od 18:00 hodin. Jeden a půl hodinový pořad byl plný vyprávění, písniček a prostor dostali také diváci se svými dotazy. Hosty moderátora Petra Batěka byl herec Pavel Batěk, herečka Jana Stryková, nadějná pěvkyně Nikola Varmužová a ředitel zámku v Klášterci nad Ohří Ing. Petr Hybner.

Pavel Batěk

Během studia na DAMU zaujal především jako Pavel v autorské inscenaci Patrika Hartla Hovory o štěstí mezi čtyřma očima. Za tuto roli byl na mezinárodním festivalu Zlomvaz zvolen do užší čtyřčlenné nominace na Cenu Reflexu za nejlepší herecký výkon[1]. Další výraznou rolí byl horkokrevný Avděj v Mášově Rváči (r. Jan Kačer). Zahrál si po boku Ladislava Freje v komorním dramatu Caryl Churchillové Řada v Divadle na Vinohradech, kde se stal ještě před závěrečnými zkouškami na DAMU členem souboru. Na Vinohradech ztvárnil například Malcolma v Shakespearově Macbethovi, Malcolma McGregora v Yazbekově muzikálu Donaha! či irského teenagera Raye v McDonaghově dramatu Kráska z Leenane.Mimo domovskou scénu si zahrál s bratrem Petrem Baťkem v Mrożkově Striptýzu (Studio Damúza v Eliadově knihovně Divadla Na zábradlí, r. Peter Chmela), s bývalým spolužákem Janem Holíkem v komorním dramatu Daniela MacIvora To i ono (r. Pavel Khek), Patrik Hartl ho obsadil do tří vedlejších postav v Johnsonově Absolventovi (Studio Dva).
Mimo divadlo také hrál či hraje v seriálech Redakce, Ulice, Ordinace v růžové zahradě či Kriminálka Anděl.Zpívá a hraje v hudební skupině The End of Colours. Pravidelně vystupuje na letní akci Živé obrazy, což jsou netradiční prohlídky zámků v Ústeckém kraji.

Jana Stryková

Mladá herečka s výraznýma očima se narodila v Brně jako nejmladší ze tří sourozenců. Rodiče se rozvedli, když jí bylo deset let a mladá dívka se rozhodovala, co bude dělat. Nejdřív chtěla být jeptiškou, což ji brzy opustilo, později si vyzkoušela práci barmanky, prodavačky i au pair. Na DAMU se přihlásila ze zajímavosti a neplánovala, že by se někdy živila prací před kamerou nebo na divadelních prknech. Řekla si, že se o přijetí jednou pokusí, a když to nevyjde, půjde studovat jinam. Vyšlo to hned napoprvé a Stryková v roce 2003 absolvovala.
Dnes hraje herečka na několika divadelních scénách a s velikým zájmem střídá různé typy postav i žánrů. Dokáže ztvárnit hlavní roli v Ibsenově HEDĚ GABLEROVÉ se stejným nasazením, jako se objevuje ve hrách Williama Shakespeara nebo i v nových autorských kusech. Televizním divákům se představila hned v několika populárních seriálech. Především to byl seriál DOKONALÝ SVĚT, kde se jako produkční Vanda, která pracuje pro módní časopis, snaží otěhotnět a vyhlíží si k tomu vhodného partnera. Dále to byla například ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ a několik dalších.

 

Foto: R. Novotný. Více fotografií naleznete v naší fotogalerii.

Zobrazeno 2408x