Zámek Klášterec nad Ohří

   

Klášterecké hudební prameny 2012

8.6.2012 6:58

Letní hudební festival Klášterecké hudební prameny ( 6. 7. – 15. 7. 2012) se již po osmé rozezní v prostorách krásného zámku v Klášterci nad Ohří, který je jako klenot zasazen do tohoto severočeského lázeňského města. A slibuje opravdu zajímavé a nevšední hudební zážitky.

Slavnostní zahajovací koncert (6.7.) obstarají rozhlasoví symfonici pod vedením mladého, ale již mezinárodními pódii ostříleného dirigenta Marka Štilce. Jako sólistka vystoupí také 18 letá Julie Svěcená, která za doprovodu orchestru zahraje slavný a virtuózní Dvořákův Mazurek.

Hned další večer se nádvoří kláštereckého zámku ponoří do světa různých žánrů. Zazní totiž nový projekt Michala Dvořáka a Jaroslava Svěceného - VIVALDIANNO MMXII, který před pár týdny vyšel i na CD a patří již nyní mezi deset nejprodávanějších CD v ČR.

8. července  bude Velký den houslí na kláštereckém zámku ( 11.00 - 17.00 hod.), který formou unikátní výstavy připravil Mistr houslař Jan Pötzl spolu s Jaroslavem Svěceným. Velmi atraktivní budou jejich komentované prohlídky, k vidění budou unikátní italské, francouzské, německé a české houslové klenoty čtyř století včetně houslí a smyčců slavných osobností 19. a 20. století.

Na dalších festivalových koncertech se představí vynikající česká sopranistka Markéta Mátlová, která zazpívá slavné operní árie ( 10. 7.), o dva dny později bude určitě velkým emotivním zážitkem večer latinsko-amerického tanga Astora Piazzolly a dalších skladatelů, kde zazní i originální argentinský bandoneon v rukou skvělého akordeonisty Ladislava Horáka.

13. července přivítá festival legendu českého herectví - Petra Kostku, který vystoupí v Galakoncertu hudby a slova.

Předposlední večer (14. 7.) bude patřit jedné z nejvýraznějších  osobností české a evropské klavírní scény - Janu Simonovi.

Závěrečný den ( 15. 7.) zaplní již tradičně odpolední koncert účastníků mezinárodních houslových kurzů, které časově prolínají s festivalem a závěrečný večerní koncert nabídne excelentní hudbu Antonia Vivaldiho, J. S. Bacha  a dalších skladatelů v podání komorního orchestru Virtuosi Pragenses a sólistů J. Svěceného, Dany Vlachové, Julie Svěcené, violoncellisty Petra Nouzovského a vybraných účastníků mezinárodních houslových kurzů.

Festival Klášterecké hudební prameny pořádá Město Klášterec nad Ohří ve spolupráci s houslistou Jaroslavem Svěceným a koncertní agenturou Subiton. „ Jsem nesmírně rád, že se do této překrásné severočeské lokality vrátila kultura, která oslovuje lidi z různých koutů naší vlasti i ze sousedního Německa a zviditelňuje tak celou lokalitu Klášterce nad Ohří tím nejlepším možným způsobem. Těším se na setkání se skvělými posluchači a neopakovatelnou letní atmosféru kláštereckého zámku a jeho okolí", říká spoluzakladatel festivalu Jaroslav Svěcený.

Letošní ročník festivalu také  významně podpořil Ústecký kraj. Partnery festivalu jsou společnosti ČEZ a.s, Severočeské doly a.s., Zámek Klášterec nad Ohří, příspěvková organizace, Základní umělecká škola Klášterec nad Ohří, příspěvková organizace a festival je také součástí projektu „ Putování po historických městech Čech, Moravy a Slezska". Vstupenky na festival je možné zakoupit nebo rezervovat v Turistickém informačním centru města Klášterce nad Ohří, Nám. Dr. E. Beneše č. 85, 431 51 Klášterec nad Ohří, tel.: 474376431, e-mail: okm@muklasterec.cz a to od 15. 6. 2012 v Po - Pá od 8.30 do 17.00 a v So - Ne od  9.00 do 16.00 hodin. Informace o festivalu jsou dostupné na www.goklasterec.cz.


 

Zobrazeno 2114x