Zámek Klášterec nad Ohří

   

NABÍDKOVÝ LIST PRO TURISTICKOU SEZONU 2012

20.2.2012 16:12

Vážení návštěvníci, dovolujeme si Vám představit program prohlídek, který jsme pro Vás připravili na rok 2012 do tří prohlídkových okruhů.

Zámek je celoročně přístupný!!!

V měsících dubnu až září denně od 9 do 17 hodin.
V měsících říjnu až březnu denně od 9 do 15 hodin – mimo pondělí a neděle.

      Okruh I. Porcelánový - představuje prohlídku Muzea porcelánu, která je hlavní náplní našeho programu prezentace rozsáhlých sbírek porcelánu Uměleckoprůmyslového muzea v Praze. Sbírka českého porcelánu v 21 sálech prvního patra zámku dokumentuje více než 210letou historii výroby porcelánu v Čechách. V dobových vitrinách a interiérech je vystavena produkce manufaktur a porcelánek ze Slavkova, Klášterce nad Ohří, Březové, Kysiblu, Chodova, Staré Role, Dalovic, Prahy, Lokte, Budova a Ždanova a dalších.

Návštěvníkům bude dále představena ve čtyřech místnostech expozice počátků světové výroby porcelánu – čínského, japonského, míšenského, vídeňského a nymfenburského z období 17. až 19. století.

Nově je zařazena expozice Umělecko-průmyslového muzea v Praze na téma „Příběhy majetku obětí holocaustu“.

Prohlídka prvního okruhu trvá s intenzivním odborným průvodcovským výkladem 60 minut.

Vstupné: plné 100,- Kč, snížené 70,- Kč, děti do 6 let 1,- Kč

Výklad v cizím jazyce – vstupné plné 120,- Kč, děti do 15 let 100,- Kč

(provázíme v německém a anglickém jazyce, v ruském jazyce jsou k dispozici texty).

 

     

     Okruh II. Pohádkový – představuje prohlídku Pohádkové Země Vítězslavy Klimtové a expozice loutek rodiny Matěje Kopeckého instalovanou ve sklepních prostorách západního a jižního křídla zámku.

Dále v tomto okruhu můžete vidět stálou expozici zajímavé keramiky kláštereckého samouka Stanislava Hlaváče.

Nově je součástí tohoto okruhu i výstup na zámeckou vyhlídkovou věž, kde je nainstalována stálá výstava keramických děl paní Štefánkové pod názvem „Bylo, nebylo“ na téma pověstí a legend Severozápadních Čech.

Prohlídka druhého okruhu trvá 50 minut.

Vstupné: plné 50,- Kč, snížené 40,- Kč, děti do 2 let zdarma.

 

     Okruh III. Výstavní – představuje návštěvu stálé expozice drahých kamenů, těžby a zpracování železných rud v Krušných horách (ametysty, acháty a jaspisy z nalezišť v okolí Klášterce nad Ohří),

v prvním patře zámku je dále možno vidět vznik zámecké knihovny.

Dále návštěvníci uvidí aktuálně probíhající výstavu v renesančních sálech a okruh zakončí prohlídkou zámeckého areálu s návštěvou Thunské hrobky, v níž jsou uloženy ostatky hraběcí rodiny Thun-Hohensteinů, která vlastnila klášterecké panství nepřetržitě od roku 1623. V hrobce se nachází porcelánový rodokmen hraběcí rodiny.

Prohlídka třetího okruhu trvá přibližně 50 minut.

Vstupné plné 40,- Kč, snížené 20,-, děti do 6 let 1,- Kč

 

Vstupné plné – dospělý, snížené – děti do 15 let, studenti, důchodci, držitelé průkazu ZTP a ZTP/P

Platbu je možné provést v hotovosti, a to v korunách či eurech.

 

 

     Prohlídky jednotlivých okruhů se konají s průvodcem, začátek je vždy v celou hodinu, uskuteční se při minimálním počtu 2 osob ve skupině a poslední prohlídka se koná hodinu před koncem otevírací doby zámku.

     Při hromadných návštěvách stálých zákazníků je možno uplatnit slevu až do 20%, jedná se o pravidelné návštěvy cestovních kanceláří. Tuto slevu je nutno dohodnout s vedením zámku.

 V období vánočních a novoročních svátků jsou organizovány prohlídky pro předem objednané hromadné zájezdy pořádané cestovními kancelářemi, lázeňskými domy a soukromníky.

Zámek není uzpůsoben pro bezbariérový přístup. Malé skupinky na vozíčcích však provázíme.

Prohlídky jsou prováděny v českém, německém, anglickém jazyce.

 

     Objednávky prohlídek pro hromadné zájezdy doporučujeme rezervovat u správy zámku telefonicky, faxem, e-mailem, nebo písemně předem. Individuálně je možno dohodnout návštěvy sbírek i nad rámec uvedené otevírací doby.

Zobrazeno 1593x