Zámek Klášterec nad Ohří

   

Tipy na výlet

Karlovy Vary

Karlovy Vary

Vzdálenost od Klášterce: 40 km
www.karlovy-vary.cz

Světoznámé lázeňské středisko. Vedle proslulé lázeňské péče mají Karlovy Vary rozhodně co nabídnout: údolí říčky Teplé, množství městských parků, sadů a lesoparků protkaných vycházkovými trasami, historické centrum s architektonickými skvosty přelomu 19. a 20. století, mezi které například patří jedna z dominant města – budova lázeňského hotelu Imperial z roku 1912.


Kadaň

Kadaň

Vzdálenost od Klášterce: 8 km
www.mesto-kadan.cz

Královské město Kadaň je od Klášterce vzdáleno zhruba 7 km. Velký rozkvět zaznamenalo v období Karla IV., který městu udělil královská privilegia. Mezi nejvýznamnější památky ve městě patří Františkánský klášter s kostelem 14 svatých Pomocníků, dále radnice, Špitální kostel sv. Jana Křtitele, kostel Povýšení sv. Kříže, ale také městské opevnění, Svatá brána, Žatecký barbakán a hrad, který se vypíná na skále nad řekou Ohří.


Chomutov

Chomutov

Vzdálenost od Klášterce: 22 km
www.chomutov-mesto.cz

Bývalé okresní město Chomutov leží na úpatí Krušných hor, nedaleko hranic se Spolkovou republikou Německo asi 18 km od Klášterce. Ve středu města se dochovalo množství historických památek, které tvoří památkovou zónu. Náměstí l. máje v centru města prošlo rekonstrukcí, která jej vrátila k téměř původní historické podobě, a najdete zde celou řadu kostelů a dalších památek včetně měšťanských domů s podloubím. Nejcennější památkou je raně gotický kostel sv. Kateřiny.


Vejprty

Vejprty

Vzdálenost od Klášterce: 25 km
Hraniční přechod Vejprty - Bärenstein.
www.vejprty.cz

Město na hranicích se SRN vzniklé ve 12. století u kupecké cesty. Ve městě se nachází hřbitovní kostel s novorenesančním portálem, kostel Všech svatých ze 17. století a evangelický secesní kostel z počátku tohoto století. Zajímavé jsou též městské stavby např. barokní dům a radnice z konce 18. století.


Praha

Praha

Vzdálenost od Klášterce: 118 km
www.praha.eu

Praha je hlavní a současně největší město České republiky. Leží mírně na sever od středu Čech na řece Vltavě, uvnitř Středočeského kraje. Praha je všeobecně považována za jedno z nejkrásnějších měst v Evropě. Historické centrum města s jedinečným panoramatem Pražského hradu, největšího hradního komplexu na světě, je památkovou rezervací UNESCO. Právě historické jádro města a mnohé památky přilákají ročně miliony turistů ze zemí celého světa, což činí Prahu jedním z nejnavštěvovanějších měst Evropy.