Zámek Klášterec nad Ohří

   

Další služby

Prodej suvenýrů:

zámecké služby zámecké služby zámecké služby

Prodej suvenýrů se nachází v prostorách pokladny a recepce zámku. K nejprodávanějším a nejoblíbenějším suvenýrům bezpochyby patří suvenýry vyrobené z porcelánu, což je k tradici výroby porcelánu v Klášterci nad Ohří, ale i k porcelánovému panství zcela logické. Dále je možnost zakoupení knih, lexikonů, strašidel, omalovánek, pexesa, záložek, magnetek a dalších drobných předmětů z ateliéru výtvarnice, spisovatelky a malířky Vítězslavy Klimtové. Samozřejmě zde naleznete v prodeji také mapy, pohlednice, příručky apod.


Broušení drahých kamenů a malování porcelánu:

zámecké služby zámecké služby zámecké služby

Návštěvníci kláštereckého zámku mají možnost zhlédnout při práci brusiče drahých kamenů v dílně firmy Minerálcentrum a malířky porcelánu v dílně firmy JM-Porcelán, které jsou v přízemí zámku


Prodejna a malírna porcelánu na zámku:

Prodáváme český dárkový porcelán převážně z našeho regionu - např. růžový porcelán, bílý zlacený, nebo zdobený kobaltem jako jsou vázy, bucláky, zvonečky, svícny, šálky s podšálkami, dózy apod.

Raritou je našedlá malírna porcelánu s muflovou elektrickou pecí, kde sami dekorujeme některé upomínkové a dekorační předměty klasickou metodou jako např. zlacené stafáže štětcem, zlatá razítka, tisky, nebo píšeme věnování zlatem na dekorační talíře, vázy, dózy a jiné.

Tyto výrobky pak vypalujeme při teplotě 720 °C. Po předchozí domluvě se zákazníkem odekorujeme porcelán, který si u nás vybere, nebo který si sám přinese. Zhotovení a vypálení výrobků zpravidla trvá 3 až 4 týdny. Jestliže je zákazník zdaleka a už se k nám nedostane, není problém mu zboží poslat domů dobírkou.

Otevírací doba: úterý až sobota - 9.30 – 15.30 hodin
Kontakt: Marie Kovalová - Tel.: +420 605 513 894


Občerstvení: 

zámecké služby zámecké služby zámecké služby

V areálu zámku je k dispozici "Zámecká cukrárna" s velkým výběrem nápojů, potravin a sladkostí pro zpříjemnění pobytu při návštěvě našeho zámku. Ve vzdálenosti do 100m od zámku pak mohou návštěvníci navštívit restaurační zařízení:WC: 

v objektu zámku, otevřeno dle otevírací doby zámku, poplatek 5,- KčDalší služby:

  • Pořádání hostin na zámeckém nádvoří nebo v interiéru zámku při zapáleném krbu
  • Pronájem reprezentativních místností v přízemí zámku na uzavřená diskrétní jednání, školení, bankety, pro cca 50 osob.
  • Pořádání svateb v obřadní síni zámku, včetně možnosti uspořádání svatební hostiny

Konkrétní podmínky je nutno dohodnout s vedením zámku, které se bude snažit v maximální míře vyjít vstříc svým zákazníkům.